مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اصفهان بر ضرورت نقش آفرینی شبکه تبلیغ دین در فضای مجازی تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان اصفهان، حجت الاسلام رحمت الله اروجی ظهر ۲۸ فروردین ماه در نشست شورای فضای مجازی حوزه علمیه اصفهان که به میزبانی اداره کل تبلیغات اسلامی برگزار شد، با اشاره به اهمیت فضای مجازی و تبلیغ دین در این فضا تصریح کرد: با گسترش و شکل گیری ارتباطات جدید، ضرورت تبلیغ چهره به چهره و بهره گیری از ظرفیت منبر و تاثیر آن همچنان به جای خود باقی است، ولی شکل برقراری ارتباطات در دنیای جدید متفاوت شده و بیشترین ارتباط در فضای مجازی صورت می گیرد.

وی با بیان اینکه ارتباط گیری در فضای مجازی آسان است و از طرفی این سهولت مخاطراتی در پی دارد، افزود: با برنامه ریزی دقیق و هوشمندانه می‌توان از فضای مجازی در راستای تبلیغ و ترویج ارزشهای الهی استفاده نموده و شاهد تبلیغ دین در گستره‌ی جهانی باشیم.

حجت الاسلام اروجی در بخش دیگری از سخنان خود به فعالیتهای سازمان تبلیغات اسلامی در فضای مجازی اشاره کرد و گفت: بیش از ۱۵ سال است که سایت تبیان با هدف تولید محتوای فرهنگی و دینی از سوی سازمان تبلیغات اسلامی راه اندازی شده و تا کنون در این زمینه بسیار موفق بوده است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اصفهان در ادامه به معرفی سایت تلاوت وابسته به سازمان دارالقرآن الکریم پرداخت و افزود: اطلاعات و اخبار مربوط به فعالیتهای قرآنی در سطح کشور، آگاهی از اطلاعیه ها و ابلاغیه ها و همچنین مراحل ثبت و صدور مجوز فعالیت موسسات و خانه‌های قرآنی از این طریق انجام می گیرد.

وی سامانه جامع اعزام مبلّغ (سجام) را یکی از بسترهای مناسب برای مدیریت امور تبلیغ دین بیان کرد و گفت: کلیه روحانیانی که به نوعی در کسوت تبلیغ دین هستند، می توانند در این سامانه ثبت نام کنند و از این طریق زمینه های تعامل و همکاری با سازمان تبلیغات اسلامی برای آنان فراهم می شود.

حجت الاسلام اروجی بانک اطلاعات تشکلهای دینی(طوبی) را از دیگر ظرفیتهای مهم سازمان تبلیغات اسلامی برای ارائه خدمات به جامعه و گروههای هدف اشاره کرد و افزود: دسترسی به بانک جامع اطلاعات تشکلهای دینی اعم از هیئات مذهبی، کانونهای فرهنگی تبلیغی، انجمنهای اسلامی و مداحان و همچنین صدور مجوز فعالیت آنان، از طریق این سامانه صورت می پذیرد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی اصفهان همچنین با اشاره به ایام البیض ماه رجب، مدیریت، ساماندهی و نظارت بر اعتکاف را یکی از وظایف سازمان تبلیغات اسلامی برشمرد و گفت: امسال سامانه جامع ثبت نام الکترونیکی اعتکاف استان اصفهان راه اندازی شد و به منظور برقراری ارتباط مستمر با معتکفین کانال ارتباطی و تعاملی عاکفین در پیام رسان کاملا ایرانی گپ با شناسه akefin@ در دسترس قرار دارد.

حجت الاسلام اروجی در پایان سخنان خود خاطر نشان کرد: از دو سال پیش با تعریف پست کارشناس برنامه‌ریزی فعالیتهای رسانه‌ای در ساختار جدید سازمان تبلیغات و ابلاغ به ادارات کل تبلیغات اسلامی استانها، زمینه های آموزش و تولید محتوای فرهنگی و دینی رونق بیشتری گرفته است.

شورای فضای مجازی حوزه علمیه اصفهان در پی تاکیدات حضرت آیت الله طباطبایی نژاد نماینده محترم ولی فقیه و امام جمعه اصفهان، در سال ۱۳۹۵ تشکیل شد و جلسات آن به صورت دوّار به میزبانی یکی از اعضا برگزار می شود, دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه شعبه اصفهان، مرکز مدیریت حوزه های علمیه، اداره کل تبلیغات اسلامی، مرکز تحقیقات رایانه ای حوزه و بنیاد مهدویت و آینده پژوهی از جمله اعضای شورای فضای مجازی حوزه علمیه هستند.