مدیر کل تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری از برگزاری اختتامیه چهارمین مسابقه سراسری وبلاگ‌نویسی نماز در هشتم مردادماه با حضور حجت‌الاسلام محسن قرائتی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری، حجت‌الاسلام رحمت الله اروجی اظهارکرد: استان چهارمحال و بختیاری بیشترین آمار شرکت‌کننده در این دوره از مسابقات را در هر دو بخش عمومی و دانشجویی به خود اختصاص داده است.

وی اظهارکرد: تعداد وبلاگ‌ها در چهارمین دوره مسابقات چهار هزار و ۹۳۰ اثر است که از این تعداد ۷۰۰ وبلاگ مربوط به وبلاگ‌های دانشجویی و چهارهزار و  230 وبلاگ مربوط به بخش عمومی است.

اروجی افزود: در مجموع بخش‎های مسابقه، استان‌های چهارمحال و بختیاری، اصفهان و فارس به ترتیب بیشترین آمار شرکت‌کننده در این دوره از مسابقات را داشتند.

به گفته وی، استان‌های چهارمحال و بختیاری، مازندران و اصفهان به ترتیب بیشترین آمار شرکت‌کننده در بخش دانشجویی و استان‌های چهارمحال و بختیاری، اصفهان و فارس به ترتیب بیشترین آمار شرکت کننده در بخش عمومی را به خود اختصاص دادند.

اروجی نقش مسابقه وبلاگ‌نویسی در ترویج فرهنگ نماز را یادآور شد و خاطرنشان کرد: قبل از برگزاری این مسابقات موتورهای جستجوگر، نماز مسلمانان را به‌عنوان آخرین رکورد جستجو پس از نماز سایر ادیان نشان می‌دادند که پس از این مسابقات هم‌اکنون نماز مسلمانان به
عنوان اولین رکورد جستجوی این موتورهای جستجوگر به نمایش در می‏‌آید.

وی همچنین، تصریح کرد: بیش از ۱۵ هزار روایت از معصومین(ع) مربوط به نماز وجود دارد که به برکت برگزاری این مسابقه اکنون همه این روایت‎ها در فضای مجازی قرار گرفته است.

اروجی همچنین، داوری آثار در چهار مرحله با حضور داوران تخصصی از موسسه تبیان را یادآور شد و گفت: درمرحله نهایی داوری مسابقه از میان ۱۹۰ وبلاگ راه یافته به این مرحله ۱۱۰ وبلاگ برگزیده و معرفی شدند.

وی افزود: مراحل داوری چهارمین جشنواره سراسری وبلاگ نویسی نماز به سرپرستی تیم داوری تبیان و با همکاری صمیمانه جهاد دانشگاهی واحد خواجه نصیرالدین طوسی و رسانه‎های دیجیتال و ستاد اقامه نماز صورت پذیرفت.